Wystawa prac Rafała Olbińskiego

Wystawa prac Rafała Olbińskiego

W grudniu i styczniu zapraszamy do Galerii Foyer na wystawę plakatów Rafała Olbińskiego.

Rafał Olbiński – wybitny malarz, ilustrator, twórca plakatów, pisarz. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem „Jazz Forum”. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował na stałe do Nowego Jorku. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts.

Prace Rafała Olbińskiego są eksponowane w licznych galeriach i muzeach, tj. Biblioteka Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie, Carnegie Foundation w Nowym Jorku, Muzeum Plakatu w Wilanowie. Są także gromadzone przez prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. Jego twórczość jest szeroko nagradzana na wielu konkursach międzynarodowych.

Swoimi oryginalnymi pracami wzbogacił wiele produkcji Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.  Artysta stworzył plakaty do spektakli: "Mistrz i Małgorzata" (2007), "Sanatorium pod Klepsydrą" (2009), "Damy i huzary" (2013), „Amadeusz” (2014), „Wiele hałasu o nic” (2017). Jest autorem plakatu z okazji jubileuszu 90 lat działalności Teatru w Olsztynie (2015).

Wystawę można oglądać do końca stycznia w Foyer Sceny Dużej.

Frekwencyjny rekord!
Frekwencyjny rekord!

2017 rok był dla naszego Teatru wyjątkowo udany.

więcej
"Boeing, Boeing" - Najpopularniejszy spektakl 2016 roku na Scenie Dużej!
"Boeing, Boeing" - Najpopularniejszy spektakl 2016 roku na Scenie Dużej!

 

Na deski Sceny Dużej powraca jednen z najchętniej wybieranych spektakli ostatnich sezonów!
„Boeing, Boeing” to najzabawniejszy tekst ostatniego półwiecza, umieszczony w 1991 roku w Księdze rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiana francuska sztuka!

więcej
Czechow w repertuarze!
Czechow w repertuarze!

Drugi dyplom studentów Studium Aktorskiego w repertuarze!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: