Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę
Scena Margines

  • kadr ze spektaklu - na pierwszym planie Radosław Hebal robiący pompki, w tle Aleksandra Kolan leżąca na łóżku.
  • kadr ze spektaklu - na pierwszym planie Aleksandra Kolan w zrezygnowanej pozie, w tle Radosław Hebal leżący na łóżku.
  • kadr ze spektaklu - odtwórcy głównych ról siedzą przed łóżkiem, wtuleni w siebie.
  • aktorzy w scenie kłótni - daleko od siebie, na pierwszym planie Aleksandra Kolan, w tle Radosław Hebal.
  • pokłóceni odtwórcy głównych ról ze zwieszonymi głowami - na pierwszym planie Radosław Hebal, w tle, prześwietlona przed reflektor wyglądający jak słońce, Aleksandra Kolan.
  • pokłóceni odtwórcy głównych ról ze zwieszonymi głowami - na pierwszym planie, siedząca na krześle barowym Aleksandra Kolan, w tle, Radosław Hebal.
  • główni bohaterowie stojący obok siebie, z pistoletami w dłoniach, wycelowanymi w skronie
  • Główna bohaterka na pierwszym planie, z pistoletem w dłoni wycelowanym w skroń. w drugim planie odtwórca głównej roli męskiej. Całość ujęcia w świetle rzutnika telewizyjnego, z którego wyświetlany jest tytuł przedstawienia.
  • główni bohaterowie leżący obok siebie, ujęcie z góry,trzymający się za dłonie. przykryci białą planszą z dużą plamą krwi.

NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ

 

reżyseria: Giovanny Castellanos
scenografia: Magdalena Gajewska
muzyka: Marcin Rumiński
 

Nick i Klara to para trzydziestolatków. Reprezentują oni tę grupę młodych ludzi, którym dość szybko udało się dostać do świata wielkich szans i dobrobytu, stworzonego przez gwałtownie inwestujące na polskim rynku firmy zagraniczne. Determinacja, ale także optymizm, z którym dążyli do osiągnięcia dobrej pozycji, musi teraz ustąpić miejsca poczuciu kompletnej pustki. Oto, nagle, dwoje pracoholików odkrywa, że obudziło się w wolną niedzielę. Co można robić razem przez cały dzień? Początkową euforię szybko zastępuje zwątpienie. Odżywają wspomnienia z dzieciństwa. Rodzinne śniadania, spotkania z krewnymi, marsze do kościoła i jedzenie sernika – przeraźliwa nuda! Klara przypomina sobie, że wedle badań w niedziele jest najwięcej samobójstw. To z powodu tej nudy, podejrzewa Nick. Dzień wolny to nie dar, to przekleństwo! Zdecydowanie lepiej byłoby pracować także w niedzielę! Gdyby znalazł się choć temat do rozmowy...

 

Premiera: 4 września 2015

 

 

Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

 


obsada:

Aleksandra Kolan - Klara
Radosław Hebal - Nick