LEKCJA ŻYWEGO TEATRU

 

Za nami ostatnia w tym sezonie odsłona spotkań z twórcami!

Tym razem spotkaliśmy się z reżyserem Krzysztofem Rekowskim i aktorami spektaklu "Kurka Wodna". Usłyszeliśmy m.in. o anielskiej cierpliwości reżysera, o tym, dlaczego twórcy nie chcieli robić "klasycznego, odjechanego" Witkacego, a także m.in. jacy inni wielcy autorzy byli inspiracją przy powstawaniu spektaklu. Rozmowę tradycyjnie moderował krytyk teatralny Jacek Wakar. 
 
--
Ósma odsłona to spotkanie z reżyserem i aktorami spektaklu "Wiele hałasu o nic".
Dowiedzieliśmy się m.in. jakie inne sztuki Szekspira nawiązują do "Wiele hałasu..." czy kto godnie zastępował chorą Agnieszkę Castellanos-Pawlak na próbach.
Spotkanie tradycyjnie poprowadził krytyk teatralny Jacek Wakar.
 
--

Podczas siódemej odsłony spotkaliśmy się z aktorami i reżyserem przedstawienia "Noc Helvera".
Giovanny Castellanos opowiadał o swojej długoletniej fascynacji tekstem Villquista czy wyjątkowo aktualnej treści. Aktorzy - Ewa Pałuska-Szozda oraz Radosław Jamroż zdradzili jak pracowali nad wyjątkowo trudnymi, psychologicznymi rolami.
 
---
 
Podczas szóstego spotkania LŻT spotkaliśmy się z reżyserem oraz aktorami spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem".
Usłyszeliśmy między innymi co było dla twórców większą inspiracją - książka czy film. Jak wyglądała praca nad budowaniem ról pacjentów szpitala psychiatrycznego, ale też o ciekawostkach z prób - na przykład, którzy z aktorów przychodzili na próbę w dniu wolnym.
--
Za nami ostatnia, piąta,  odsłona tegorocznych Lekcji Żywego Teatru. Przed wakacyjną przerwą spotkaliśmy się z aktorami i realizatorami spektaklu "Jazda na zamek. Musical krzyżacki". Jak wyglądała praca nad tym nietypowym dla naszego Teatru przedsięwzięciem? Z czym aktorzy mieli największy problem? Jak zgrali się z zespołem, który podczas spektaklu gra na żywo? Komu autor dopisał role? O to wszystko pytał nasz prowadzący Jacek Wakar twórców spektaklu.
 
--
Za nami przedostatnia w tym sezonie odsłona "Lekcji Żywego Teatru". Tym razem Jacek Wakar wspólnie z widzami, rozmawiał z twórcami i aktorami spektaklu "Sztukmistrz z miasta Lublina". 
Jak wyglądała praca nad tym spektaklem? Ile czasu trwały próby wokalne? Kto ma lęk wysokości? Nad jakim "wielkim" tytułem pracuje obecnie Janusz Kijowski? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas ostatniego spotkania.
--
 
Trzecia odsłona "Lekcji Żywego Teatru" - nasz prowadzący - jeden z najbardziej opiniotwórczych krytyków teatralnych w Polsce - Jacek Wakar, tym razem rozmawiał z twórcami i aktorami spektaklu "Zbrodnia i kara". Dlaczego reżyser Janusz Kijowski wybrał akurat te fragmenty dzieła Dostojewskiego? Jak pracował wspólnie z aktorami nad ich postaciami? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas III odsłony.
--
 
Druga odsłona naszego cyklu LEKCJA ŻYWEGO TEATRU za nami! Tym razem spotkaliśmy się z twórcami spektaklu "Rewolucja zwierząt". Tematy poruszane w przedstawieniu okazały się dla widzów na tyle ważne, że spotkanie które poprowadził jeden z najbardziej opiniotwórczych krytyków teatralnych w Polsce - Jacek Wakar, trwało blisko godzinę. Prowadzący i widzowie pytali aktorów oraz reżysera Giovannego Castellanosa m.in. o inspiracje postaci czy odniesienia do polskich realiów.

--

Podczas pierwszej Lekcji rozmawialiśmy z twórcami spektaklu "Wyzwolenie" - reżyser Krzysztof Jasiński oraz aktorzy, m.in. Milena Gauer, Katarzyna Kropidłowska, Maciej Mydlak czy Dawid Dziarkowski. Rozmowę poprowadził Jacek Wakar. Tłumnie dopisali widzowie, co zaskoczyło nie tylko twórców, ale i prowadzącego. Rozmawialiśmy między innymi o tym jak powstawał spektakl, jak wyglądała współpraca aktorów z reżyserem, co starali się nam przekazać w spektaklu, na co zwrócić uwagę, do czego odnosiły się poszczególne fragmenty. Swoimi opiniami na temat spektaklu podzielili się także widzowie.

Goodbye Alabama
Goodbye Alabama

Premiera muzycznego spektaklu studentów tuż-tuż!

więcej
Warsztaty krytyki teatralnej
Warsztaty krytyki teatralnej

Bezpłatne warsztaty z Justyną Biernat i Jackiem Wakarem!

więcej
Komedia o miłości w klimacie gorącego południa
Komedia o miłości w klimacie gorącego południa

"Wiele hałasu o nic" ponownie w repertuarze!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: