Wystawa prac Rafała Olbińskiego

W grudniu i styczniu zapraszamy do Galerii Foyer na wystawę plakatów Rafała Olbińskiego.

Rafał Olbiński – wybitny malarz, ilustrator, twórca plakatów, pisarz. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem „Jazz Forum”. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował na stałe do Nowego Jorku. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts.

Prace Rafała Olbińskiego są eksponowane w licznych galeriach i muzeach, tj. Biblioteka Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie, Carnegie Foundation w Nowym Jorku, Muzeum Plakatu w Wilanowie. Są także gromadzone przez prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. Jego twórczość jest szeroko nagradzana na wielu konkursach międzynarodowych.

Swoimi oryginalnymi pracami wzbogacił wiele produkcji Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.  Artysta stworzył plakaty do spektakli: "Mistrz i Małgorzata" (2007), "Sanatorium pod Klepsydrą" (2009), "Damy i huzary" (2013), „Amadeusz” (2014), „Wiele hałasu o nic” (2017). Jest autorem plakatu z okazji jubileuszu 90 lat działalności Teatru w Olsztynie (2015).

Wystawę można oglądać do końca stycznia w Foyer Sceny Dużej.

"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
Walka pokoleń we współczesnym społeczeństwie, konflikt między konformizmem, anarchią, entropią a formalizmem.
 
 
 
więcej
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki

Zdaniem twórców spektaklu to pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki, który za nic ma historyczne prawdy i reguły gatunku. Spektakl ma być rozśpiewany, roztańczony i bardzo śmieszny, czerpiący inspirację z „Robin Hooda - facetów w rajtuzach”, lokalnej historii oraz imponującej tradycji krzyżackiej w zakresie niszczenia okolicznych kultur.

więcej
"Zbrodnia i kara"
"Zbrodnia i kara"

 

Jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym ponownie na Scenie Kameralnej!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: