Ponownie zwycięzcy!

Nasi studenci laureatami kolejnego Międzynarodowego Konkursu!!!

 

23 marca odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia Międzynarodowego Teatralnego Festiwalu -Konkursu - „Rudy Klaun” im. Aleksandra Panina, zorganizowanego przez Wydział Reżyserii i Sztuki Aktorskiej Instytutu Kultury w Kemerowo /stolica Kuzbasu – Federacja Rosyjska/.

W tym roku wpłynęło na konkurs przeszło 250 zgłoszeń z Mongolii, Polski, Białorusi, Armenii, Kazachstanu i wielu szkół teatralnych z Federacji Rosyjskiej.

Przewodniczącym Jury był znany niemiecki aktor filmowy i profesor Szkoły Sztuki Aktorskiej w Berlinie – Markus Kunze.

Laureatem II nagrody za najlepszą rolę męską w spektaklu,   został student III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka   Michał Felczak,  za rolę Astrowa w spektaklu „Tęsknota”  według  Antoniego Czechowa.

Laureatem II nagrody za najlepszą rolę żeńską w spektaklu, została studentka roku dyplomowego Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka  - Katarzyna Trzeszczkowska, za rolę Maszy w spektaklu „Tęsknota” na podstawie sztuk A. Czechowa.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
Walka pokoleń we współczesnym społeczeństwie, konflikt między konformizmem, anarchią, entropią a formalizmem.
 
 
 
więcej
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki

Zdaniem twórców spektaklu to pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki, który za nic ma historyczne prawdy i reguły gatunku. Spektakl ma być rozśpiewany, roztańczony i bardzo śmieszny, czerpiący inspirację z „Robin Hooda - facetów w rajtuzach”, lokalnej historii oraz imponującej tradycji krzyżackiej w zakresie niszczenia okolicznych kultur.

więcej
"Zbrodnia i kara"
"Zbrodnia i kara"

 

Jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym ponownie na Scenie Kameralnej!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: