Dziękujemy!

Sezon 2017-2018 za nami!

Sezon 2017-2018 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie dobiegł końca!
W tym czasie zaprezentowaliśmy dla Państwa 456 spektakli, warsztatów, „Lekcji Żywego Teatru”, spotkań po spektaklach oraz przedstawień wyjazdowych, które łącznie obejrzało 57920 widzów, co daje frekwencję na poziomie 81,35%!
Przyznacie Państwo, że za okres 10 miesięcy ( czyli sezonu) to wspaniały wynik. Najpopularniejszymi spektaklami minionych miesięcy były „Boeing, boeing” na Scenie Dużej, „Zbrodnia i Kara” na Scenie Kameralnej, „Jazda na zamek. Musical Krzyżacki” na Scenie Margines oraz „Tęsknota” na Scenie u Serwuka.

To był dla nas dobry sezon artystyczny – wystawiliśmy 8 premierowych przedstawień. Nasze spektakle brały udział w festiwalach i konkursach ogólnopolskich (m.in. Festiwal Szekspirowski, Klasyka Żywa). Z najważniejszym laurem wrócili nasi studenci Studium Aktorskiego, którzy otrzymali nagrodę za Najlepszy Spektakl Dyplomowy na III Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych PRZYGRYWKA w Toruniu. Nasze przedstawienia prezentowaliśmy w małych Domach Kultury, ale i liczących się scenach w kraju, m.in. Teatrze Nowym Proxima w Krakowie czy Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Pragniemy Państwu gorąco podziękować, za to że byliście z nami, za wspieranie nas
i za to, że mogliśmy wspólnie cieszyć się sukcesami - DZIĘKUJEMY! Bez Was byśmy nie istnieli!

Przed nami wakacje, ale nie zamierzamy zwalniać tempa. W sierpniu kolejna edycja Teatralnego Kina Jaracza na plaży miejskiej. W Kapitanacie CRS Ukiel zaprezentujemy trzy archiwalne spektakle Teatru Jaracza, kolejno: „Bajki dla niegrzecznych dzieci”, „Bar Babilon” oraz „Klauna”.

29 września zaprezentujemy natomiast pierwszą premierę sezonu 2018-2019 – „Annę Kareninę”. Tytułowa bohaterka spektaklu, to piękna młoda kobieta tkwiąca w nudnym małżeństwie z o dwadzieścia lat starszym mężem. Pewnego dnia poznaje przystojnego i uroczego młodzieńca – hrabiego Aleksieja Wrońskiego. Para choć broni się przed niedozwolonym uczuciem, nie potrafi oprzeć się wielkiej miłości. Żeby ich związek był możliwy muszą stawić czoła konwenansom, sprzeciwom rodziny, chorobom i wreszcie mężowi Anny. Czy związek Kareniny i Wrońskiego wbrew wszystkiemu i wszystkim może się udać?

Do zobaczenia!

 

Dziękujemy!
Dziękujemy!

Sezon 2017-2018 za nami!

więcej
Teatralne Kino Jaracza
Teatralne Kino Jaracza

Na czas wakacji przenosimy się na Plaże Miejską!

więcej
Egzaminy wstępne
Egzaminy wstępne

Nabór do Studium Aktorskiego

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: