Panny z Wilka

W repertuarze!

Zapraszamy na Scenę Dużą na spektakl "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Przedstawienie jest opowieścią o konfrontacji ze sobą i z czasem.

Reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski tak mówi o przygotowywanym wspólnie z olsztyńskimi aktorami przedstawieniu: Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości - raj w którym nie był piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy rozmowy w swoich myślach, próbując połapać się w swoich uczuciach.

Spektakl będzie także naszą podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy maja przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.

W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Na Scenie Dużej zobaczymy Marzenę Bergmann, Milenę Gauer, Ewę Pałuska-Szozdę, Małgorzatę Rydzyńską, Irenę Telesz-Burczyk, Mariana Czarkowskiego, Radosława Jamroża, Marcina Kiszluka, Marcina Tyrlika, a także nową twarz w zespole Teatru Jaracza - Barbarę Prokopowicz, znaną olsztyńskiej publiczności m.in. z monodramu "Ravensbrück. Miasto kobiet" prezentowanego podczas ostatniej edycji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

-----

Fotorelacja z premiery spektaklu:

 

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

13. edycja tuż-tuż!

więcej
Zostań teatralnym skautem
Zostań teatralnym skautem

Powstaje niezależna społeczność ambasadorów Teatru Jaracza w Olsztynie.

więcej
Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze
Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze

Spektakl dla dzieci i nie tylko...

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: